Yara Bakımı


İyileşmeyen yaraları olan hastaların ağrı ve rahatsızlıktan uzak olmasını istiyoruz. Ve onlara önem veren kişiler için hayatı kolaylaştırmak istiyoruz. Geliştirilmiş yara örtülerimiz son kullanıcılarla ve sağlık hizmeti uzmanlarıyla gerçekleştirilen açık, sürekli diyaloglar üzerinden geliştirilmektedir. Aynı hedefe ulaşmak için birlikte çalışıyoruz: iyileşmeyi hızlandırmak, optimum rahatlık sunmak ve yara bakımını basitleştirmek.

Ürünlerimizle sunduğumuz çözümler enfekte yaralar, enfekte olmayan yaralar veya ağrılı yaralar dâhil olmak üzere düşük düzeyde eksüda bulunan yaralardan yüksek düzeyde eksüda bulunan yaralara kadar geniş bir aralığın yönetimini destekler

Optimum yara bakımına yönelik çözümler

Coloplast Yara Bakımı portfolyomuzda hastalarınızın optimum yara bakımı yönetimi için yüksek kaliteli çeşitli çözümler sunmaktayız. Yara bakımı çözümlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi

Ürünlerimizle sunduğumuz çözümler enfekte yaralar, enfekte olmayan yaralar veya ağrılı yaralardan düşük, orta ve yüksek düzeyde eksüda bulunan yaralara kadar geniş bir aralığa yayılan yaraların yönetimini desteklemektedir.

Yara iyileşmesi

Yara iyileşmesi diyabet veya arteriyel ya da venöz yetmezlik gibi altta yatan etiyolojinin etkisi altındadır. Yara iyileşmesinde ilerleme kaydedilmesi için bu durumlar dikkate alınmalı ve mümkünse tedavi edilmelidir.

Lokal yara bakımında önemli faktörler aşağıdaki gibidir:

  • Doku debridmanı.
  • Bakteriyel yükün azaltılması.
  • Eksüda yönetimi.
  • Ağrı yönetimi

Doğru yara örtüsü seçimi eksüda sızıntısı ve maserasyon riskini azaltacak, iyileşmeyi destekleyen bir nem dengesi oluşturacaktır.

Coloplast tüm bu ihtiyaçları desteklemeye yönelik yüksek kaliteli yara bakımı ürünleri sunmaktadır. 

Kapat

Farklı yara tiplerine yönelik çözümler

Enfekte olmayan yaralar

Enfekte olmayan yaralar

Enfekte olmayan yaralara yönelik Coloplast Yara Bakımı yara örtüsü ürünleri arasında üstün emilim ve sıkı bağlantı sunan çeşitli Biatain® ürünleri ile düşük düzeyde eksüdalı yaralara yönelik Comfeel® ürünlerinin yanı sıra yara temas tabakası oluşturan Physiotulle® ve hassas debridman için Purilon® Jel yer almaktadır. Enfekte olmayan yaralar
Kapat

Enfekte olmayan yaralar

      

Biatain® Yapışkanlı Örtü

Ekstra yapışkanlık gerektiren yaralar için üstün emilim. Üstün emilim için benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı. Yumuşak ve esnek uyum. Üstün eksuda yönetimi. Dokunmasız açılma.

 

Biatain® Yapışkansız Örtü

Ekstra hassas ciltli yaralar için üstün emilim. Üstün emilim için benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı. Minimum maserasyon ve sızıntı riski. Uzun kullanma süresi. Yumuşak ve esnek pansuman.

 

Biatain® Aljinat 

Dökülen yaralar ve kavite doldurma için üstün emilim. Kavite doldurma için ideal. Benzersiz pansuman bütünlüğü. Minimum sızıntı ve maserasyon riski. Belgelendirilmiş hemostatik etki.

 

Comfeel plus transparent

 

Comfeel® Plus Şeffaf 

Yaranın kapatılması ve korunmasıyla daha hızlı yara iyileşmesi. Vücudun herhangi bir kısmına pansuman yapma esnekliği. Örtüyü değiştirmeden yarayı incelemeyi mümkün kılan şeffaflık. Bakteri ve su geçirmez üst film.

comfeel plus ulcer

 

Comfeel® Plus Ülser

Yaranın kapatılması ve korunmasıyla daha hızlı yara  iyileşmesi. 30 yıldır emin ve güvenilir tercih. İkincil örtü olarak kullanılabileceği gibi birincil olarak da kullanılabilir. Vücudun her kısmına pansuman yapmak üzere şekillendirilebilir. Bakteri ve su geçirmez üst film.


        

      

Purilon® Jel

Purilon® - Etkin ve yumuşak debridmanla daha hızlı yara iyileşmesi. Nemlendirici ve emici özelliklerin eşleşmesi. Uygulaması ve çıkarması kolay. Minimum sızıntı ve maserasyon riski.

 

Comfeel® Bariyer (Koruyucu Krem)

Comfeel® Koruyucu yaraların çevresindeki cildin korunmasına yönelik bir üründür. Kapat
Enfekte yaralar

Enfekte yaralar

Enfekte yaralar için enfekte yaraların iyileşme sürecinde önemli bir rol oynayan gümüş bir kompleks içeren Physiotulle® Ag ve Biatain® Ag ürünlerimizi sunmaktayız. Bu ürünler aynı zamanda enfeksiyon riski olan yaralar içinde önerilmektedir. Enfekte yaralar
Kapat

Başlık metni

      

Biatain® Ag Yapışkanlı Örtü

Ekstra yapışkanlık gerektiren enfekte yaralar için üstün emilim. Üstün emilim için benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı. Geniş antimikrobiyal profile sahip gümüş bir kompleks içerir. Kullanım süresinin tamamı (7 güne kadar) boyunca sürekli antimikrobiyal etki gösterir.

 

Biatain® Ag Yapışkansız Örtü

Ekstra hassas ciltli enfekte yaralar için üstün emilim. Üstün emilim için benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı. Geniş antimikrobiyal profile sahip gümüş bir kompleks içerir. Kullanım süresinin tamamı (7 güne kadar) boyunca sürekli antimikrobiyal etki gösterir.

 

Biatain® Aljinat Ag

Dökülen enfekte yaralar ve kavite doldurma için üstün emilim

Biatain Aljinat Ag herhangi bir büyüklük, şekil ve derinlikte orta derece ila ağır eksüdalı yaralar için yüksek ölçüde emici bir gümüş aljinat pansumandır.

 

 

Physiotulle® Ag

Lokal enfeksiyonu önleyerek ve kontrol ederek daha hızlı yara iyileşmesi. Muamelesi ve kullanımı kolaydır. Rahatlık ve koruma. Uzun süreli ve kontrollü gümüş salınımı. 

 
 
Kapat
Masaüstü versiyonu görüntüle